Το φθινόπωρο αποτελεί μία μεταβατική εποχή. Αυτό σημαίνει ότι ναι μεν θα προσθέσουμε καινούρια κομμάτια στη συλλογή μας, ωστόσο ταυτόχρονα τώρα είναι που μας δίνεται η δυνατότητα να συνεχίσουμε να φοράμε –για όσο μας το επιτρέπει ο καιρός- και κάποια από τους προηγούμενους μήνες.
Παρακάτω έχουμε δημιουργήσει μία λίστα με όλα εκείνα πρέπει να περιέχει η φθινοπωρινή γκαρνταρόμπα σας!
Chunky boots
![f1088e80-5075-4f1b-bbaa-0b81aa8a02e5.jpeg](/image/large/74/f1088e80-5075-4f1b-bbaa-0b81aa8a02e5.jpeg)
Το σχέδιο στα υποδήματα που όχι μόνο θα φορέσετε περισσότερο απ’ όλα αλλά και που θα χαρίσει ιδιαίτερο στιλ ακόμα και στα πιο απλά σας σύνολα. Θα τα συναντήσετε σε νέα σχέδια όπως έντονες σόλες, διχρωμίες αλλά και ιδιαίτερα κοψίματα.
Blazers
![78dbc129-0d98-447a-8933-2b950a8fb688.jpeg](/image/large/74/78dbc129-0d98-447a-8933-2b950a8fb688.jpeg)
Ίσως τα σακάκια να τα είχαμε αφήσει για λίγο στην άκρη αλλά η εποχή που δε θα μπορούμε να τα αποχωριστούμε μόλις έχει φτάσει. Οι γραμμές τους για φέτος είναι ιδιαίτερα φαρδιές αλλά και αυστηρές όπως τα box blazers που έχουν αρχίσει ήδη να μας απασχολούν.
Trench coat
![1dc3f096-1876-49dd-b6e5-780749f3abb0.jpeg](/image/large/74/1dc3f096-1876-49dd-b6e5-780749f3abb0.jpeg)
Όσα χρόνια κι αν περάσουν, οι καμπαρντίνες θα θεωρούνται ένα από τα πιο κλασικά κομμάτια της γυναικείας γκαρνταρόμπας. Το μπεζ χρώμα είναι αυτό που τους ταιριάζει περισσότερο και αναδεικνύει το στιλ και τη λάμψη τους. Εάν δε έχετε αποκτήσει ακόμα μία, μη χάνετε άλλο χρόνο και κάντε το asap.
Cardigans
![47ce8b17-257f-486c-8460-d3f3feb20fef.webp](/image/large/74/47ce8b17-257f-486c-8460-d3f3feb20fef.webp)
Το αγαπημένο κομμάτι των Γαλλίδων είναι ιδανική επιλογή για τις ημέρες που η θερμοκρασία είναι λίγο πιο χαμηλή αλλά και για τις βραδινές εξόδους σας. Ταιριάζουν υπέροχα με ότι επιλέξετε να τα συνδυάσετε από denim pants μέχρι φορέματα. Το αγαπημένο μας χρώμα για φέτος είναι το απαλό ροζ αλλά και ο διαχρονικός blue & white combo.
Leather
![e9a2d5fc-2f24-4a97-a30b-669d7d6dcf0f.jpeg](/image/large/74/e9a2d5fc-2f24-4a97-a30b-669d7d6dcf0f.jpeg)
White shirt
![38861213-b7bb-426e-888e-53baba162702.jpeg](/image/large/74/38861213-b7bb-426e-888e-53baba162702.jpeg)
Τα λευκά πουκάμισα δε ξεχωρίζουν εποχές. Είναι πρώτα στη λίστα με τα πιο εύχρηστα και ευέλικτα items που μπορεί να έχει στην κατοχή της μία γυναίκα. Αυτό μας δίνει την ευκαιρία να μεταφέρουμε τα white button up shirt μας από εποχή σε εποχή με ευκολία και άνεση. Δε θα χρειαστεί λοιπόν να αποχωριστείτε το πουκάμισο που φορούσατε πάνω από το μαγιό σας καθώς έχετε την ευκαιρία να το ταιριάξετε με το καθημερινό σας τζιν.
Denim skirt
![5db2a29c-8aa9-4ee0-b9a0-2138251ce2e6.jpeg](/image/large/74/5db2a29c-8aa9-4ee0-b9a0-2138251ce2e6.jpeg)
Οι τζιν φούστες ανήκουν κι αυτές στην κατηγορία με τις πιο δημοφιλείς τάσεις για τη σεζόν που διανύουμε. Τα κορίτσια του street style έχουν δείξει την ιδιαίτερη προτίμηση τους σε αυτό το κομμάτι εδώ και αρκετούς μήνες. Το μόνο λοιπόν που έχετε να κάνετε για να δώσετε στη denim skirt σας τον απόλυτο φθινοπωρινό χαρακτήρα είναι να τη συνδυάσετε με μία μακρυμάνικη μπλούζα ή ένα ζευγάρι μπότες.
Bermudas
![8d5d3fb7-3016-44d9-bbc4-1e7f0ca34d0d.jpeg](/image/large/74/8d5d3fb7-3016-44d9-bbc4-1e7f0ca34d0d.jpeg)
Ήδη από την αρχή του έτους αυτό το κομμάτι έδειξε τη δυναμική του. Η έντονη παρουσία του συνεχίστηκε και τους επόμενους μήνες και όπως φαίνεται ήρθε για να μείνει. Οι βερμούδες που επιλέξατε για τις καλοκαιρινές σας μέρες, έχουν την ευκαιρία να συνοδεύουν τα σύνολά σας για λίγο καιρό ακόμα.