Οι τάσεις στα νύχια έρχονται και παρέρχονται, αλλά υπάρχει μια τάση που είναι πάντα επίκαιρη, και αυτή δεν είναι άλλη από τα ombre nails. Αυτή η τεχνική νυχιών περιλαμβάνει την απρόσκοπτη ανάμειξη δύο ή περισσότερων χρωμάτων από ανοιχτό σε σκούρο ή αντίστροφα. Δεν υπάρχουν συγκεκριμένοι κανόνες για τα ombre νύχια, γι' αυτό με τον καιρό θα τα λατρέψετε, καθώς θα έχετε την ευκαιρία να πειραματιστείτε. Είτε θέλετε η χρωματική σας διαβάθμιση να μείνει σε ένα μόνο νύχι είτε σε όλα, είτε θέλετε να χρησιμοποιήσετε nude χρώματα, είτε πιο έντονα, οι επιλογές είναι αμέτρητες.
Εμείς σας παρουσιάζουμε τις δικές μας αγαπημένες.
White to Lilac
![nails.jpg](/image/original/105/nails.jpg)
Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο στο να τολμάτε λιλά και μπλε αποχρώσεις στα νύχια σας. Τα κάνει πιο διασκεδασικά και πιο pop, αλλά αν ανήκετε σε αυτούς που τολμούν και το ombre look τότε θα τα πάτε ένα βήμα παραπέρα. Πείτε το "ναι" σε αυτή τη διαβάθμιση από νύχι σε νύχι και θα τη λατρέψετε.
Pink and White
![pink-nails.jpg](/image/original/105/pink-nails.jpg)
Αυτό το ombre είναι μοναδικό γιατί σας δείχνει ότι τα χρώματα δε χρειάζεται να πηγαίνουν με σειρά από το ανοιχτό στο σκούρο. Εξακολουθούν να δίνουν ένα ντεγκραντέ αποτέλεσμα αλλά έχουν το καθένα τη δική του ξεχωριστή θέση. Επιλέξτε αποχρώσεις από λευκό έως ροζ για να επαναλάβετε αυτή τη γλυκιά και απαλή εμφάνιση.
Rainbow French
![nails-32v03.jpg](/image/original/105/nails-32v03.jpg)
Αν τοποθετήσετε όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου μαζί τότε θα πετύχετε αυτό το φωτεινό και απόλυτα fun γαλλικό. Παίξτε με τα χρώματα, αλλάξτε τη βάση και τελικά κάντε ένα καλοκαιρινό nail look που όλοι θα θέλουν να αντιγράψουν.
Light Blue to Sage
![nails-blue.jpg](/image/original/105/nails-blue.jpg)
Δεν μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα στις αγαπημένες σας αποχρώσεις όπως το χρώμα του φασκόμηλου και αποχρώσεις τόσο μπλε όσο ο ουρανός; Δεν χρειάζεται. Αυτό το καλοκαιρινό ombre σας επιτρέπει να έχετε τα πάντα σε ένα.
Inside-Out
![ombre-nails.jpg](/image/original/105/ombre-nails.jpg)
Πόσο μοναδικά είναι αυτά τα ombre νύχια; Ξεκινήστε με το πιο σκούρο χρώμα στη μέση του νυχιού και προχωρήστε με το πιο ανοιχτά χρώματα για να αντιγράψετε αυτό το μανικιούρ. Είναι ανατρεπτικό και πολύ φουτουριστικό.
Neutral
![brown.jpg](/image/original/105/brown.jpg)
Ακόμη και το καλοκαίρι, υπάρχουν πολλές φορές που μπορεί να επιλέξετε ουδέτερα χρώματα, αλλά αν θέλετε να διασκεδάσετε λίγο περισσότερο με το ουδέτερο mani σας, τότε κάντε το ombre. Θα έχετε τα αγαπημένα σας χρώματα ενώ παράλληλα θα έχετε και ένα απόλυτα pop αποτέλεσμα.
Featured media: @lolo.nailedit